Mermer Silim Ustası

mermer silim yapan ustalar

Mermer, organik yapıya sahip, doğal yapı malzemelerinden biri olarak birçok farklı alanda döşeme, kaplama veya dekorasyon için kullanılmaktadır. Ancak doğal bir yapıya sahip olduğu için su ile başlamak üzere birçok farklı kimyasal, kozmetik malzeme, inşaat malzemesi veya gıda ile temas ettiğinde leke oluşabilir ve parlaklığını kaybedebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka profesyonel şekilde bir mermer silim ustası sayesinde temizlik ve parlatma sağlanmalıdır.

Mermer Silim Ustası Kime Denir?

Mermer üzerinde temizlik, koruma ve parlatma gerçekleştirmek için özel bir şekilde teknikler, yöntemler, makineler,ekipmanlar ve kimyasallar kullanılır. Bu sistemler tamamen özel bir şekilde tecrübe ve eğitim sayesinde kullanılabildiği için bu işlemi gerçekleştiren kişiler mermer silim ustası olarak adlandırılır. Ayrıca usta tarafından gerçekleştirilen iş ise mermer silimi ve parlatma şeklinde adlandırılabilir.

Firmamız bünyesinde mermer silimi ve parlatma işlemlerini gerçekleştirmek için yurtdışından ithal şekilde getirmiş özel makineler yer alır. Bu makineler mermerin çeşidine, boyutlarına, özelliklerine ve kullanıldığı alana göre farklı şekillerde silme ve parlatma uygulamak için kullanılır. Üstelik yapılacak her işlemde yine ürünün türüne ve özelliklerine bağlı olarak farklı kimyasallar ve malzemelere ihtiyaç diyor. Firmamız bünyesinde de tüm bu bilgilere sahip ve profesyonel şekilde hizmet veren mermer silim ustası personelleri yer almaktadır.

Mermer Silim Ustası Ne Yapar?

Mermer silim ustası profesyonel bir şekilde yıllar boyunca sektörde deneyim elde etmiş, hangi makinenin ve hangi malzemenin nasıl kullanılacağını öğrenmiş kişidir. Bu nedenle mermer temizliği ve bakımı konusunda uzmanlığını kullanarak hizmet verir. Örnek olarak firmamız üzerinden hizmet talep edildiğinde,tezgah silimi ve parlatma gerçekleştirilmesi gerekiyorsa, usta öncelikle yapılacak iş için inceleme sağlar.

Tezgah parlatma işlemi için gerçekleştirilen inceleme sırasında kullanılan mermer türü belirlenir, boyutlar belirlenir, mermerin ihtiyaç duyduğu bakım işlemleri tespit edilir. Sonrasında firmamız bünyesinde hizmet veren mermer silim ustası bu tezgah için yapılacak işlem konusunda gereken tüm makine, teçhizat ve ekipmanları temin ederek yerinde hizmet verir. Yani evinizde bulunan mutfak tezgahı, banko, banyo tezgahı veya mermer masa gibi eşyalar için bizzat yerinde silme ve bakım sağlar.

Yapı sektörü ve dekorasyon sektörü sürekli gelişirken, kullanılan mermer malzemelerde de sürekli değişim ve gelişim görülmektedir. Bu nedenle mermer silim ustası sektöre hakim olabilmek ve her zaman güncel şekilde en iyi hizmeti sunabilmek için gelişmeleri takip eder. Bu bağlamda zemin, duvar kaplaması, tezgah, masa veya merdiven gibi her noktada bulunan mermer uygulamaları üzerinde silme ve parlatma gerçekleştirmek için gerekli uzmanlığa sahip olur.

View this post on Instagram

Tezgah yüzey restorasyonu, doğal taştan üretilmiş masalar, mutfak tezgahları ve banyo tezgahlarında oluşan inatçı  leke ve kılcal çatlakların giderilmesi işlemidir. Bu işlemin sonunda yenilenmiş parlak bir yüzeye sahip olursunuz. . . Countertop refinishing is a process of repairing and restoring an existing kitchen counter or bathroom vanity to extend its functional life, without replacement. . . . #tezgahparlatma #tezgahrestorasyonu #mermersilimi #granitsilimi #mermeryüzey #granittezgah #mermerrestorasyon #mermercilalama #mermeryenileme #mermertemizleme #mermerbakım #marblerestoration #mutfaktezgahı #banyotezgahı #mermermasa #mermermasaleke #mermerçizilme #marble #marblegrinding #countertop #marbletops #mermerkoruma #yüzeykoruma

A post shared by Uytaş Restorasyon (@uytasrestorasyon) on