Calacatta Mermeri Nedir?

Calacatta mermeri

Yapı alanlarında kullanılan mermer ürünlerinde kalite açısından İtalyan ürünlerinin yüksek bir değere sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle Carrara bölgesi içerisinde elde edilen üç farklı beyaz mermer grubu içerisinde Calacatta mermeri en nitelikli ürünler arasında bulunmaktadır. Çünkü bu ürün, İtalyan beyaz mermer çeşitleri arasında bulunmakla birlikte kendi içerisinde dahi farklı çeşitlere sahiptir.

İtalyan beyaz mermer ürünü olarak bugün birçok farklı alanda iç ve dış zemin döşemesinde, duvar kaplaması veya basamak uygulamaları için yapı dekorasyonlarında tercih edilmektedir. Bu bağlamda standart ve tek bir beyaz çeşit dışında farklı beyaz mermer çeşitleri olarak Calacatta Oro, Calacatta Borghini veya Calacatta Vagli gibi türleri bulunmaktadır. Bu türler beyaz üzerindeki farklı desenleri ve dokularıyla değişimler oluşturmaktadır.

Calacatta Mermeri Lüks Bir Tercihtir

Yaşam alanları ve mimari projeler için lüks bir tercih gerçekleştirmek açısından Calacatta mermeri çok değerli bir doğal taş olarak tercih edilebilir. Doğal bir yapıya sahip olması ile birlikte bir mermer ürünü olması nedeniyle de temizlik, koruma ve bakım işlemleri açısından mermer silimi ve parlatma hizmetleri gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda gereken temizlik, silme ve parlatma gibi hizmetler firmamız tarafından sunulmaktadır.

Bugün birçok farklı yapıda özellikle banyo döşemesi mutfak bankosu banyo lavabosu zemin döşemesi veya adam mutfaklar gibi noktalarda çalacak da mermeri görülmesi mümkündür. Bu gibi noktalardan estetik ve kaliteli kullanımı çok daha uzun bir yere sahip olması açısından mermer silimi işlemi gibi temizlik işlemleri sağlanır. Zira eşsiz bir görsellik oluşturması ile birlikte lüks bir tercih olarak bugün bir sınıf inşaat projeleri ve lüks otellerde de sıklıkla görülür ve düzenli koruma işlemleri sayesinde yapısı korunabilir.

Calacatta Mermeri Nasıl Temizlenir?

Firmamız tarafından sunulan mermer silme ve parlatma işlemleri standart bir yapıya sahip olmak ile birlikte mermer veya granit gibi doğal taşlarda özenli bir temizlik yapılmaktadır. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için Calacatta mermeri üzerinde özellikle son teknoloji ile üretilmiş ithal cihazlar kullanılmaktadır. Profesyonel bir ekip tarafından bu cihazların kullanılması ile temizlik gerçekleştirilirken, mermerin yapısına zarar vermeyecek özel kimyasallar ile işlem uygulanmaktadır.

Genellikle otel, tatil köyleri, lüks mutfaklar veya müstakil konutlar gibi alanlarda kullanım tercih edildiği için koruma işlemlerine de dikkat etmek gerekir. Bu gibi alanlarda kullanım sıklığına bağlı olarak belirli aralıklar ile mermer silimi ve parlatma gerçekleştirildiğinde, yeniden eski görüntüsüyle yani estetik görselliği ile kullanılmaya devam edilebilir.