Doğal Taş Su ve Yağ İtici Kimyasallar Nedir?

Zemin döşemesi, duvar kaplaması, cephe giydirme veya dekorasyon gibi alanlarda doğal taşlar kullanıldığında, bazı faktörler nedeniyle görünüm bozuklukları ortaya çıkabilir. Örnek olarak doğal taşlar üzerinde su ve yağ birikmesi ve bu faktörlerin doğal taşın zeminine yani içine işlemesi görüntü kirliliği oluşturabilir. Bu nedenle doğal taş su ve yağ itici kimyasallar kullanılarak,bu durumun önüne geçmek mümkündür.

Zeminler üzerinde doğal taş su ve yağ itici kimyasallar kullanıldığında, özellikle yüzeylerde çok yüksek bir su geçirmez özellik elde edilmektedir. Şeffaf bir ürün yapısı bulunduğundan dolayı doğal taş üzerinde görüntü veya renk açısından sadece temizleyici bir sonuç ortaya çıkarır. Zorlu iklim şartlarında dayanıklı bir yapı sağladığı için en sıcak noktalarda yüksek ışık direnci dahi oluşturmaktadır. Yüzey üzerinde uygulandığında,kir tutmaya karşı dayanıklılık ve kolay temizleme avantajı gibi sonuçlar elde edilir.

Doğal Taş Su ve Yağ İtici Kimyasallar Nerelerde Kullanılır?

Bahsedildiği şekilde iç veya dış mekan için uygulama alanları kapsamında doğal taşlar tercih edildiğinde, bu alanların tümünde doğal taş su veyağ itici kimyasallar kullanılabilir. Bu alanlar içerisinde dekoratif tuğla ile kaplama yapılmış duvarlar ya da mermer zeminler bulunabilir. Aynı zamanda granit zeminler, tarihi eserler, çimento, beton zeminler veya izolasyon zeminler üzerinde kullanım gerçekleştirilebilir.

Doğal Taş Su Ve Yağ İtici Kimyasallar Nasıl Kullanılır?

Firmamız tarafından gerçekleştirilen doğal taş temizlik ve koruma işlemleri kapsamında da tercih edilen bu tür kimyasallar, koruma kimyasalları olarak da adlandırılmaktadır. Örnek olarak firmamızın sunduğu yüksek Alman teknolojisi sayesinde üretilmiş ürünler göz önünde bulundurulabilir. Bu bağlamda su bazlı emprenye ürünü olarak Lithofin Splash-Stop W ürünü tercih edilebilir.

Doğal taş temizlik ve koruma işlemi için kullanılabilecek bu ürün sır uygulanmamış fayanslar, tuğlalar, açık gözenekli doğal taşlar, doğal beton veya taş yüzeyler gibi noktaların tümünde kullanılabilir. Özellikle su lekelerinin veyağ lekelerinin engellenmesi açısından kullanılabilecek bu ürün, yeterli düzeyde uygulanarak, doğaltaşın yüzeyinde su bazlı bir kullanım oluşturmaktadır.

Firmamız üzerinden temin edeceğiniz bu ürün, su bazlı olmakla birlikte yüzeyde nefes almanın kısıtlanması yani hava geçirgenliğinin ortadan kaldırılması gibi bir sonuç ortaya çıkarmaz. Tekbir doz ürün temin edildikten sonra yaklaşık 25 metrekare yüzey üzerinde uygulama yapılması dahi mümkün olmaktadır. Ayrıca ürün uzun bir süre muhafaza edilerek, periyodik bir şekilde yeni uygulamalar için kullanılabilir.