Tundra Gri Mermer Nedir?

tundra mermer yüzey

Gri mermer ürünleri karakteristik bir yapı sağladığı için farklı noktalarda ve özellikle işletme alanlarında çok sık tercih edilmektedir. Bu açıdan gri mermer ürünleri içerisindeki önemli örneklerden biri olan tundra gri mermer özellikle iş merkezleri, alışveriş merkezleri, rezidanslar ve otel gibi alanlarda çok sık uygulanmaktadır.

Türkiye’de farklı mermer ocaklarında temin edilmesi sayesinde iç piyasada çok sık görülen bu ürün, özellikle dekoratif bir yapı sunduğu için tercih edilmektedir. Aslında bugün mozaik kaplama işlemleri gerçekleştirirken veya patlatma doğal taş üretimi sağlanırken de bu malzeme kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak eskitilmiş, kumlanmış veya tamburlanmış şekilde üretildikten sonra bazen tezgah, zemin döşemesi, bordür veya bahçe süslemesi gibi alanlarda da tundra gri mermer seçilmektedir.

Tundra Gri Mermer Nasıl Uygulanır?

Gri mermerler içerisindeki popüler seçeneklerden biri olarak tundra gri mermer mimarlar tarafından beğenilen ürünler arasında bulunmaktadır. Tek başına kullanılması mümkün olduğu gibi kahverengi veya bej gibi farklı renklerde mermer çeşitleri ile de gayet iyi bir uyum oluşturabilir. Belirli standart ebatlar veya isteğe bağlı ebatlar ile fabrikasyon üretimi gerçekleştirilen bu birinci sınıf mermer üzerinde belirli dönemlerde gerçekleştirilen temizlik işlemleri de çok daha uzun süreli ve dayanıklı bir ürün elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Uygulamanın yapılması için elde edilen standart veya özel boyutlu tundra gri mermer ürünleri çok pratik bir şekilde uygulandıktan sonra dış faktörlere ve hava koşullarına dayanıklılık sağlar. Özellikle dış alanda döşeme mermer olarak kullanıldığında, çok daha uzun ömürlü olması açısından doğal taş temizlik ve koruma gibi hizmetler alınarak, ürünün nitelikli yapısı korunabilir.

Dayanıklı ve güzel bir görünüme sahip olduğu için uygulandığı alanda ortaya çıkardığı sonuç sayesinde yapıya karakteristik bir görsellik katmaktadır. Bilhassa dış mekan döşeme veya iç mekan kaplama gibi uygulamalar açısından da özel bir şekilde ebat tercihleri yapılarak, değişen damar görüntüsüyle farklı bir kullanım ortaya çıkarmaktadır.

Tundra Gri Mermer Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakım işleminin gerçekleştirilmesi açısından da tamamen profesyonel bir hizmet alındığında, çok daha doğru bir sonuç elde edilmesi mümkündür. Örnek olarak firmamız tarafından sunulan doğal taş temizlik ve koruma işlemleri sayesinde ürünün üzerindeki tüm renk değişimlerinden kurtularak yeniden ilk günkü gibi bir görüntü elde etmesi mümkündür.

Firmamızın sunduğu doğal taş temizlik ve koruma işlemleri sırasında genellikle ürünün ömrünü uzatacak ve olumsuz etkilere karşı güçlü hale getirecek bir işlem sağlanmaktadır. Bu açıdan mutlak şekilde taşın yapısı ile uyumlu bakım yöntemleri ve temizlik malzemeleri tercih edilir. Bu sayede de gösterilen özenli işlem ile birlikte sorunsuz ve uzun önemli bir sonuç elde etmek mümkün olmaktadır.