Havuz Mermeri Temizleme

mermer çini temizleme

Müstakil konutlar, siteler, oteller, spor merkezleri veya sağlık işletmelerinde yer alan havuzlar genellikle betonarme üzerinde karo taş kaplama ile inşa edilmektedir. Ancak bazı noktalarda daha lüks ve sağlıklı bir kullanım elde edilmesi açısından mermer malzeme ile inşa edilen havuzlarda yer almaktadır. Çok daha estetik bir görüntüye sahip olan bu tip havuzlarda da havuz mermeri temizleme işlemi gerçekleştirilerek, mermer yapının korunması gerekir.

Havuz Mermeri Temizleme Nasıl Yapılır?

Düzenli bir şekilde havuz mermeri temizleme işlemi gerçekleştirilmediğinde, hem havuz açısından hem de yer alan su kütlesi açısından sağlıksız bir durum ortaya çıkabilir. Özellikle düzenli şekilde temizlenmeyen havuz mermeri, çok fazla su ile temas ettiği için yosunlanma gösterebilir, kararma ve lekelenme oluşturabilir. Bu durumda havuzda sağlıksız bir görüntü ortaya çıkar.

Özellikle farklı hastalıklardan korunmak açısından havuz mermeri temizleme klasik bir şekilde firmamız üzerinden de alınabilecek hizmetler arasında yer alır. Aslında firmamız tarafından sunulan bu hizmet mermer silimi ve temizleme hizmeti olarak talep edilebilir. Bu hizmet, mermerde en derin lekeleri dahi ortadan kaldıracak şekilde fiziksel ve kimyasal bir temizlik oluşturur.

Gündelik olarak havuzlarda suyun temizliğinin yapılması, çevre temizliği ve belirli periyotlarda fiziksel temizlik gerçekleştirilmesi gibi koşullar yer alır. Fiziksel temizliğin gerçekleştirilmesi noktasında da firmamız gibi profesyonel bir nokta üzerinden mermer silimi ve parlatma hizmeti alınabilir. Bu hizmette havuzun mermer ile oluşturulan tüm zeminlerinde detaylı bir şekilde profesyonel makineler ile silme ve parlatma sağlanır.

Havuz Mermeri Temizleme Zorunlu Mudur?

Havuz temizliğinin gerçekleştirilmesi, ister özel havuzlarda ister halka açık havuzlarda büyük bir zorunluluktur. Bu zorunluluğa bağlı olarak kimyasal temizlik ve su temizliği dışında fiziksel temizlik açısından da mermer temizliği mutlaka yapılmalıdır. Bu nedenle bünyesinde gerekli imkanlara sahip olmayan noktalarda firmamız gibi bir işletme üzerinden mermer silimi ve parlatma işlemi talep edilebilir. Firmamız bu işlemi tamamen profesyonel bir ekip sayesinde profesyonel cihazlar ile gerçekleştirmektedir.

Firmamız bünyesinde bulunan usta ekip sayesinde havuzun zemin, duvar ve dış noktalarında bulunan mermerler özel bir makine sayesinde silinerek temizlenir. Bu sayede mermer silimi ve parlatma işlemi uygulanırken, temizlenen mermer ardından parlatılarak estetik ve sağlıklı bir görüntüye kavuşur. Temel olarak mermer üzerindeki lekeler ortadan kalkarken, çatlaklar kapanmış olur ve mermer daha sağlıklı bir yapıya ulaşır. Bu nedenle mutlaka havuz mermer temizleme periyodik olarak talep edilmesi gereken bir hizmettir.