Mermer Masa Parlatma ve Koruma

mermer masa koruma yapılırken

Masa denildiğinde mermer; zarafet, sağlamlık ve uzun ömürlü kullanım elde edebilmek için seçilebilecek en nitelikli malzemelerden birisidir. Özellikle ağır bir davet odası ya da restoran gibi noktalarda mermer masa çok sık kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Bu durumda da mutlaka mermerin yapısını koruyarak uzun ömürlü kullanım elde etmek için belirli dönemlerde tezgah silme ve parlatma gibi hizmetler almak gerekecektir.

Mermer silimi ve parlatma hizmetleri, özel makineler sayesinde mermerin boyutuna göre ve türüne göre gerçekleştirilen bir hizmettir. Firmamız tarafından bu hizmetin gerçekleştirilmesi için yine usta personellerimiz tarafından uygun kimyasallar kullanılır ve mermere zarar vermeyecek koruyucu bir işlem gerçekleştirilir. Uygulanan kimyasallar mermerin en derin noktasına kadar işlemiş lekeleri ortadan kaldırır ve mermeri ilk günkü kadar ışıltılı bir hale getirir.

Mermer Masa Parlatma Nasıl Yapılmaktadır?

Aslen mermer masa parlatma işlemi tıpkı silme veya parlatma işlemlerinde uygulandığı gibi masanın üzerinde daha küçük boyutlu makineler ile işlem yapılır. Masa üzerinde uygulanan bu işlemlerde desen ve renk gibi özelliklerin kaybolmaması için yüksek hassasiyet gösterilir. İşlem yerinde uygulanarak temizlik tamamlandıktan sonra bizzat kullanım alanına tekrar masanın yerleştirme işlemi gerçekleştirilir.

Bugün konutlar başta olmak üzere kafeterya, eğlence mekanı, otel veya restoran gibi çok kullanılan mermer masalar özellikle işletme açısından da önemlidir. Bilhassa işletmelerde mermer masa parlatma işleminin düzenli ve periyodik olarak uygulanması sayesinde yine işletme prestiji korunarak, estetik dekorasyonun sürdürülmesi sağlanabilir. Bu nedenle mermerdeki tüm lekeleri ve kirliliği ortadan kaldıracak şekilde doğru kimyasallar, makineler ve düzenli bir işlem aralığı ile parlatma sağlanır.

Mermer Masa Koruma Nasıl Yapılır?

Mermer masalarda belirli dönemlerde parlatma yani silme işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile daha uzun ömürlü ve estetik bir kullanımı sürdürmek dışında koruma işlemleri de gerçekleştirilebilir. Firmamız bu noktada da Tuffskin gibi özel bir malzeme sayesinde koruma işlemini de nitelikli olarak sağlamaktadır.

Tuffskin özel bir şekilde üretilmiş sıvı yalıtım malzemesi olarak polyester malzemeden imal edilir ve gaz geçirgenliğine sahiptir. Mermer masalarda yüzey koruma gerçekleştirmek için kullanılabilecek bu malzeme, güçlü bir yapıyla çizilmez, aşınmaz ve lekelenmez bir masa sağlamaktadır.

Mermer masa koruma için kullanılabilecek bu ürün, temel özellikleri ile birlikte aşınmayı önler, kokusuzdur, uzun ömürlü bir kullanım sağlar ve masa üzerinde lekeleri önler. Isıya karşı yüksek dayanıklılık oluşturan Tuffskin yenilenebilir yapısı ile birlikte istenildiği zaman tekrar değiştirilerek yıllarca kullanılabilir.